Montované domy – aké sú súčasné trendy?

Montované domy sú na Slovensku pre mnohých pomerne veľkou neznámou, no za to v zahraničí sa tento typ domov teší veľkej obľube, pretože ponúkajú veľa výhod – sú úsporné a po poctivo vykonanej práci tiež trvácne. Dnes si posvietime na to, aké trendy v oblasti montovaných domoch v súčasnosti panujú.

Ak bývate vo väčšom dome, tak určite viete, že značná časť vašich nákladov smeruje práve do vykurovania. A práve preto sa na trhu každoročne objavujú nové inovatívne metódy zatepľovania či iných systémov, ktoré by mali obmedzovať tepelné straty.

No a hlavným princípom montovaných domov je zabezpečovanie nízkej spotreby energií a tým pádom znižovať naše náklady. Konštrukcia montovaných alebo pasívnych domov je navrhnutá tak, aby bolo teplo čerpané z vnútorných zdrojov a okolia. Úspora v porovnaní s klasickými stavbami sa môže vyšplhať až na neuveriteľných 75%.

Áno, technologický pokrok je nezastaviteľný – čo je len a len dobre! Inovatívne zariadenia a rôzne iné novinky vstupujú na trh každým dňom a tento trend neobišiel ani segment stavebníctva. Keď sa na tým zamyslíme, tak je to pochopiteľné – do stavby domu investujeme nemalé peniaze, a preto chceme, aby naše bývanie bolo komfortné a zariadené podľa našich predstáv.